Podłogi laminowane Quick-Step to bardzo trwałe i odporne na zużycie, jednakże należy o nie odpowiednio dbać, aby służyły nam przez wiele lat i zachowały swój piękny wygląd. Poniżej przedstawiamy kilka zasad dotyczących pielęgnacji podłóg od firmy Quick-Step.

Sklep z panelami podłogowymi

Przypominamy o naszym sklepie internetowym, który znajduje się pod adresem https://podlogi24.net – do czerwca dostępne są promocje na panele podłogowe. Są to między innymi promocje od firmy Quick-Step, Parador i Premium Floor. Więcej informacji na temat promocji przeczytacie na infografice, którą znajdziecie na początku wpisu.

Zdjęcia poglądowe paneli podłogowych Quick-Step z kolekcji Largo

Czyszczenie codzienne paneli Quick-Step

Podłogi laminowane Quick-Step należy codziennie czyścić z drobnych zanieczyszczeń, takich jak kurz czy piasek, za pomocą odkurzacza z miękką szczotką lub mopu z mikrofibry. Należy unikać stosowania mopa zbyt nasączonego wodą lub środkami chemicznymi.

Natychmiastowe usuwanie plam z podłogi

W przypadku wystąpienia plam na podłodze, należy je natychmiast usunąć. W tym celu można stosować specjalne preparaty do usuwania plam, dostępne w sprzedaży. Należy unikać stosowania ostrej chemii, która może uszkodzić powierzchnię podłogi.

Unikaj nadmiernego narażania na wilgoć

Podłogi laminowane Quick-Step są odporne na wilgoć, jednakże należy unikać narażania ich na nadmierną ilość wody. Po każdym mopowaniu należy dokładnie wytrzeć podłogę suchą szmatką.

Chroń podłogi przed ostrymi przedmiotami

Podłogi laminowane Quick-Step są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, jednakże należy unikać narażania ich na ostre przedmioty, takie jak meble czy narzędzia. Przed przesuwaniem ciężkich przedmiotów należy umieścić je na specjalnych podkładkach lub kawałkach miękkiego materiału.

Stosuj specjalne preparaty do podłóg Quick-Step

Aby utrzymać podłogę laminowaną w dobrym stanie, warto regularnie przeprowadzać konserwacje. Do tego celu można stosować specjalne preparaty dostępne w sprzedaży, które odświeżają i pielęgnują powierzchnię podłogi.

  Podłoga elementem w aranżacji wnętrza. Wybór paneli do domu


sklep z podłogami